راهنمای استفاده از سامانه جامع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان

راهنمای استفاده از سامانه جامع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان

با عنایت به راه اندازی سامانه جامع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و امکان استفاده از سامانه مذکور در بخشهایی از قبیل پروانه اشتغال، خدمات نقشه، گزارشهای نظارتی، توزیع کار، مکاتبات و... به منظور تسهیل در امر استفاده از سامانه، موارد ذیل جهت آگاهی اعضای محترم سازمان ارسال گردد . بدیهی است رعایت نکات مطرح شده موجب تسریع در انجام امور و رسیدگی به درخواستهای ارسال شده  می گردد.

1-ورود به سامانه از طریق لینک http://portal.nezam-hormozgan.com

2-جهت ورود به سامانه در قسمت نام کاربری شماره عضویت  ( به طور کامل ) و در قسمت رمز عبور کد ملی خود را وارد نمایید.  

3- پس از ورود به داشبورد جهت ارسال مدارک مربوط به صدور، تمدید و ارتقای پایه پروانه اشتغال به کار بر روی گزینه پروانه اشتغال کلیک نمایید و تمامی مراحل موجود را تا زمان دریافت کد رهگیری ادامه دهید.

4-روند انجام کار از طریق سامانه تا حصول نتیجه قابل پیگیری می باشد.

5- ارسال مدارک جهت صدور ، تمدید و ارتقای پایه پروانه اشتغال به کار اشخاص حقیقی ، دفاتر مهندسی و شرکتهای حقوقی به سامانه  ، بر اساس ابلاغیه "گردش کار اخذ مدارک جهت صدور پروانه اشتغال به کار " انجام گردد.

نکته1 : چنانچه تقاضای صدور مجوز فعالیت دفتر مهندسی طراحی ساختمان و یا شرکتهای حقوقی طراح و ناظر ، سازندگان مسکن و ساختمان و شرکتهای خدمات فنی و آزمایشگاهی می باشد ابتدا از طریق مکاتبات درخواست خود را به واحد عضویت و پروانه اشتغال ارسال نمایید.

نکته 2 : در خصوص درخواست صدور پروانه اشتغال به کار شخص حقوقی ، ذکر نوع فعالیت تشکل حقوقی الزامی می باشد .

6- مکاتبات مربوط به دفاتر مهندسی و شرکتهای حقوقی  باید از طریق کاربری مدیر مسئول دفتر مهندسی و مدیر عامل شرکت حقوقی انجام گردد.

7- ارسال درخواستهای مربوط به صدور، تمدید و تعویض پروانه اشتغال به کار حقوقی و یا دفاتر مهندسی توسط مدیر عامل شرکت و مدیر مسئول دفتر مهندسی از لینک پروانه اشتغال و تب مربوط به پروانه حقوقی و دفاتر مهندسی، مندرج در سمت چپ صفحه مربوطه انجام می گردد .

8- درخواستهای مربوط به اخذ معرفی نامه به اداره امور مالیاتی، مهرسازی ، درخواست  فسخ و خاتمه قرارداد نظارت و اجرا ، صدور گواهی عضویت  و... را می توانید از قسمت مکاتبات انجام داده و نتیجه را نیز ازهمین پنل دریافت نمایید. 

9- ثبت نام در صف ارجاع کار  از قسمت توزیع کار  انجام می گردد، ضمنا کارهای در انتظار توزیع، کارهایی که اعلام تمایل کرده اید و همچنین گزارش اولویت کار از قسمت توزیع کار قابل مشاهده می باشد.

10-عناوین دوره ها، سمینارها و پرونده آموزشی از قسمت خدمات آموزشی قابل رویت می باشد.

11- اعضای سازمان اعم از حقیقی و یا حقوقی می توانند وضعیت ظرفیت اشتغال به کار خود را از قسمت خدمات مهندسی واقع در  پورتال مهندسی مشاهده نمایند.

12- ارسال  فایل نقشه و مدارک پیوست جهت کنترل نقشه از قسمت خدمات نقشه واقع در پورتال مهندسی و بر اساس ابلاغیه" گردش کار ثبت نقشه " انجام گردد.

13- مدارک مربوط به پیوست نقشه به شرح پیوست می باشد.

14-قبل از ارسال نقشه های توسعه بنا، توسعه بنا و تغییرات پروژه،ابتدا کاربرگ توسعه بنای ساختمان و کاربرگ گزارش وضعیت پروژه را از طریق مکاتبات مندرج در سامانه جامع ارسال نموده و پس از اخذ تاییدیه واحد کنترل نظارت و اجرا سازمان، نسبت به ارسال کاربرگ ثبت نقشه اقدام نمایید.

15-ارسال گزارشهای مرحله ای،گزارش وضعیت پروژه از قسمت گزارشهای نظارتی  و گزارشهای مربوط به مجریان مانند گزارش روزانه  و گزارش بازدید ناظر و مجوز بتن ریزی  از طریق مکاتبات قابل انجام می باشد.

نکته 3 : گزارشهای نظارتی پس از ممهور شدن به مهر دبیرخانه مرجع صدور پروانه ساختمانی ، در سامانه سازمان بارگذاری گردد.

 فیلم آموزشی سامانه جامع سازمان

 

 

حقوقی
دفاتر
حقیقی
نام کاربری:
کلمه عبور:

Online Registration
نظرات شما در مورد وب سايت چيست؟

 1- عالي (6775 راي)
  (37%)
 2- خوب (412 راي)
  (2%)
 3- متوسط (409 راي)
  (2%)
 4- ضعيف (10526 راي)
  (58%)

مجموع آرا: 18122
 تعداد اخبار: 3971 خبر
تصاویر گالری عکس: 227 عکس
بازدید امروز: 201
بازدید دیروز: 9943
کل بازدیدکنندگان: 22699210


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات© تمام حقوق این سایت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است / پیاده سازی و پشتیبانی: پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات