اخبار
تعداد بازدید: 1890 / نسخه قابل چاپ / خروجی RSS / دریافت Acrobat Reader / ارسال به دوستان

برگزاري مراسم افتتاح همایش یکروزه کمیسیون خدمات مهندسی ، اشتغال و شیوه نامه ماده 33 سازمان نظام مهندسی ساختمان


 

دکتر شهریار مشیری

حرفه مهندسی را باید نجات داد

باید مانع امضافروشی و انجام کارهای صوری و ظاهری در حرفه مهندسی شد و حساب آن دسته ا ز مهندسانی که حرفه و شان مهندسان را با پول معاوضعه می کنند از پیکر شریف مهندسان جدا کرد و به سمت و سویی برویم که انصاف و وجدان کاری که نصب العین قرار گیرد دکتر شهریار مشیری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان که در مراسم افتتاح همایش یکروزه کمیسیون خدمات مهندسی ، اشتغال و شیوه نامه ماده 33 سازمان نظام مهندسی ساختمان شرکت کرده بود با بیان این مطلب در ادامه افزود :

در ابتدا تشکیل این سازمان مهندسی ساختمان در هرمزگان دفاتر فنی و شرکتهای ساختمانی از وجدان کاری و انصاف بهتری برخوردار بودند . و در اجرای کار خدا و وجدان کاری را مد نظر داشتن و حرفه مهندسی را جدی تر میگرفتند .

متاسفانه نسل امروز بعضاً از این قاعده فاصله گرفته اند و محور کار خود را صرفاً کسب پروانه کار و کسب سهمیه ، درآمد قرار داده  است . جا دارد در دانشگاهها دروس وجدان و انصاف تدریس شود .

وی در ادامه افزود : بحث نظارت مهندسین بر ساخت و سازها نیازمند بازنگری و تجدید نظر است . متاسفانه در بحث قانون هم با مشکل روبرو هستیم . یک مهندس تاکی باید نظارت داشته باشد . سهم باقی عوامل مانند مصالح و .... کجا دیده شده است؟

سهم هر مهندس باید از کل ساختمان مشخص شود .

سهم فرضاً مهندسین تاسیسات چه مقدار از کل ساختمان  و ساخت ساز است .

جای تاسف است که بگویم ، بعضی از مهندسان ناظر حتی آدرس ساختمانهای تحت نظارت خود را ندارند و صرفاً مهر و امضا فروشی می کنند .

دکتر مشیری در ادامه گفت : باید اینگونه مشکلات یکبار برای همیشه حل شود ، باید مقامات بالا این موضوع را جدی بگیرند و با ورود به این بحث باعث شوند که هم مشکلات و نواقص قانونی رفع شود و هم اینکه آبرو شأن و منزلت مهندس حفظ شود .

دکتر مشیری در خاتمه افزود : وضعیت نظارت آن چنان سخت و پیچیده و مشکل شده که بسیاری از همکاران ، نظارت را نمی پذیرند از سوی دیگر سوابقی داریم که بسیاری از شرکتها که در شورای انتظامی پرونده دارند و بعضاً محکوم شده اند .

مجدداً با دور زدن قانون در شرکت جدید ادامه فعالیت میدهند و خلأ قانونی باعث شده که شأن  منزلت این جامعه محترم در پاره ای از موارد در جامعه مخدوش گردیده است .

در ادامه مهندس فرج زاده نائب ریئس اول شورای مرکزی و مهندس مسعود مصفا ، پیرامون مشکلات و موضوعات نقطه نظرات خود را بیان نمودند . به گزارش روابط سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان همایش یکروزه ، کمیسیون خدمات مهندسی ، اشتغال و شیوه نامه ماده 33 سازمان نظام مهندسی ساختمان متشکل از نمایندگان سازمانهای سراسر کشور 28/2/1391 به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد .

مهندس مصفا در حاشیه این همایش گفت : برگزاری این گونه همایش ها در جهت تسریع امور اجرایی ساخت و سازه ها و رفع مشکلات و موانع و رسیدن به وحدت رویه و انسجام است . ذکر این نکته لازم است که این کمیسیون صرفاً در مرکز برگزار میگردد و طی سال دو بار این مجوز را دارد که خارج از مرکز برگزار شود . که این اولین جلسه این کمیسیون است که خارج از مرکز برگزار میشود و این نشان از جایگاه این است در سازمان نظام مهندسی کشور است

                                                                                                  روابط عمومی سازمان نظام مهندسی

 


حقوقی
دفاتر
حقیقی
نام کاربری:
کلمه عبور:

Online Registration

نظرات شما در مورد وب سايت چيست؟

توضیحات تکمیلی:

 تعداد اخبار: 2709 خبر
تصاویر گالری عکس: 235 عکس
بازدید امروز: 4187
بازدید دیروز: 5604
کل بازدیدکنندگان: 11079381


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات


© تمام حقوق این سایت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است / پیاده سازی و پشتیبانی: پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات